1,56 Mb                                     

           Program na čtení komiksů formát CBR.                             Svět komiksů / Comics ZDARMA ke stažení.

 

 

Jak jste se možná už  dočetli,  komiksy a Android si rozumí více než dobře. V rámci promo akce přichystalo nakladatelství MARVEL štědrou akci, kdy dá k dispozici až 700 svých komiksů zcela zdarma ke čtení v aplikaci Comics by Comixology. Má to ovšem malý háček: servery nevydržely masivní nápor čtenářů a šly k zemi stejně rychle jako centrální registr vozidel. Naštěstí se Marvel na své fanoušky nevykašlal, omluvil se a oznámil, že se akce posouvá na neurčito

 

                

 

ENG language Comics from China admin.

 

Android vs Shadows

 Úvod

Vyhnání z planety Terra

Vítá vás Terra, malá planeta osídlena pradávným životem našich stvořitelů. Nachází se ve vzdálené galaxii Andromeda, se sluncem mohutnějším, než-li nám je známé u nás na obloze. Její měsíc je také dominantním, svým stínem ochladí rozpálený povrch po celé dva dny, a tak planeta přežívá celá tisíciletí.

 

Mateřská planeta obíhá banánové orbitální dráze a každý třetí den se ocitá v blízkém kontaktu s extrémním slunečním zářením, proto zůstává půlka planety pustá a vyprahlá. V druhé polovině Terry se nachází obyvatelný kontinent ,, panenský ráj “obklopený skalisky, lesy, gejzíry a živočichy.Tam se skrývá koloniální domov našich praotců i životní formy z dalekého megavesmíru.

 

Na planetě Terra je ukryta vzácná relikvie vesmíru, která sem byla dopravena za úkolem ukrýt a chránit staré dějiny a technologie, na kterých se podíleli stvořitelé.

Epocha vrytá do 12ti titanových disků o velikosti necelých dvou metrů. Zobrazení našich předků, známí meziplanetární přátelé i nepřátelé, mapy tunelů červích děr v nadčasovém cestování galaxií.   

 

Přišel tragický den D, planeta Terra byla napadena. Hlasité alarmy se stále vícestupňují, až zní v celém okolí. Právě na nás útočí neznámé vesmírné příšery. „Jsme napadeni ničiteli z vesmíru!“:křičí obránci jeden na druhého a rychle běží k obraným kanonům, zatímco civilisté se snaží dostat do úkrytů. Je pozdě!  Nečekaný masivní útok hojného počtu zákeřných shadowů nemile překvapil všechny obyvatele města. Připravenost byla minimální, mnoho statečných umírá v obraně, masakr v podoběčervených gejzírů krvelačných přízraků. Zbývala nám jediná možnost, opustit domovskou planetu Terra.

 

Co se vlastně stalo? Jeden odlišný živočišný druh se nikdy neadaptoval, vždy stál proti všem ve známých i neznámých světech. Dokázal zpustošit a zabít vše, co stálo v jeho cestě a pomalu prorůstal celým vesmírem. Předkové je nazvali Shadows, nebo-li duchové zkázy. Místní civilizace je nikdy neviděla, pouze čítala o jejich nadsíle v legendě o nekonečném krveprolití.

 

„Nakládejte rychle! Rychle!“, vlna shadowů se blíží. „Kapitáne,nestihneme  naložit do lodi všechny disky,  půlku zde musíme zanechat a zakrýt skálou.“  Šest z dvanácti relikvií je již na palubě. Zbývá položit nálože a rychle pryč. Zážeh motorů. „Zavírám! Zahajuji odpočet,  yes! Odpal ze vzduchu za 10..9...8..“

 

Co se stane s ostatními, kteří neunikli? Dostanou se včas k lodím?  To je špatný, hodně špatný.

 

Kapitán Terrkan zavelel:,,Poletíme na meziplanetární stanoviště!“ Najíždís lodí k prstenci červí díry a zadává kód. Ať je stará plošina v pořádku, pomyslí si, mohl ji klidně rozdrtit náhodný meteorit. Není cesty zpět, po průletu červím tunelem nám paliva moc nezbyde.    

 

„Kapitáne, vidím plošinu, vypadá v pořádku.“

„ Rozumím, zahájit průzkumný let, poté hladce přistaneme. Vidím neporušený skleníkový komplex. Posádko, nejsme ztraceni! Bloodrayne omrkni zásoby paliva na plošině a vyložte s Jamalem náklad, na chvíli se zdržíme.“

 

Switt jde pátrat po knize návštěv, ve kterém je zapsaný poslední návštěvník tohoto komplexu. Jedná se o zápisník veškerých obchodních lodí, které sem dopravovaly suroviny i koráby, co se jen pirátsky toulaly a zajímaly o vesmírné dění.

 

Switt: „Píše se zde o  modré planetě z galaxie Mléčná dráha, hned za galaxií Alfa Centauri, je velmi podobná naším podmínkám pro život.“      

Bloodrayne: „Jsme zachráněni, jakmile doplníme palivo vyrážíme.“      

Jamal: „Moc se neraduj, jediné palivo, které jsem našel, se neshoduje s naší technologií.“

Terrkan: „Na plošině jistě dlouho nikdo nepřistál. Rozsvítíme dráhu a zkusíme vysílat  SOS. Navrhuji rozdělení na dvě skupiny, určitě doletíme.“

Switt: „Bohužel, zdá se to být ironií osudu.. čekat na záchranu nebo letět do neznáma“

Terrkan: „Každý má právo volby, náš nový domov bude modré vítězství“  

Jamal: „Souhlasím, založíme novou kolonii a dáme jim technologii.“

 

 

Uspořádanou oslavu na rozloučení provází trpká nálada. Posádka smutně uctila životy svých kamarádůz planety Terra, jednou minutou ticha.

„Letíme hned zítra večer!“, zavelel Terrkan a pokračoval: „Tři disky našich praotců vyložíme na plošinu a zbylé tři disky, které nesou informaci o pokročilých technologiíchbereme s sebou na Modrou planetu.“

 

KapitánTerrkan učinil svoji důležitou volbu. Poletí s první skupinou za modrým vítězstvím!Druhou skupinu povede důstojník Switt rozhodl dál kapitán a vzápětí povyšuje artefaktem z rodu Terrkanů Switta na velitele druhé skupiny.

 

Pověřuji tě nelehkým úkolem Switte. Musíte obnovit ekosystém komplexu, celoživotně střežit vzácné relikvie a dohlížet na zbylých šestdisků, které jsou ve skále na planetě Terra pohřbené v úkrytu pod skálou.“

 

Držení disků vyžaduje ochranu po generace, kdyby se náhle ocitly ve špatných rukou, mohlo by dojít k vyhasnutí některých životně důležitých hvězd. Obsahují klíčové informace života a smrti. Na disku se totiž píše: ,,Víme jak tvořit i jak ničit“.              

 kapitola I.

Hledání pravdy ve hvězdách

Po tisících letech evoluce se nyní nacházíme v 21.století na tomto světě. Informace nalezené na dně pyramidy nejvyššího ze všech božstev Rea otce Faraona, doslova otřásly celým světem. Byl to životní nález badatele Dr. Greena, letecký zápisník jakési flotily kapitána Terrkana, lodi označené April. Plno vykreslených ornamentů a na konci deníku zapsány tři souřadnice. Jedna z nich byla odlišná, mohla by se shodovat se souřadnicí na naši zemi?

Týmová práce se vyplatila, kód je dešifrován a můžeme vyplout.  Dobrodružná výprava pod krycím názvem „Atlantida“.„Pánové,  budeme slavní!“

„No, nevím, podle všeho je to uprostřed oceánu.“

 Dr. Green zaznamenává na diktafon:,,Plujeme po souřadnicích Atlantickým oceánem směrem k Atlantidě, místu známému z mytologie jako ,,Pochované město bohů".  Vzhlédne a pousměje se nad vyděšenými obličeji ostatních členů posádky. Všichni doktora strnule sledují.

 

WuWan: Dopluli jsme na místo, doktore. Vidím zatím jen nekonečný mořský horizont a nikde žádná stopa po jakémkoliv zásahu civilizace.

Pane Grrene, jsou ty výpočty správné?

Green: Ano, jsem si jist ! Zkontrolujeme mořské dno.

Jimi: Hehe, vy stále věříte že tu něco najdeme? Dobrá, připravte průzkumnou ponorku a jdeme na to!

 

„Klesáme pod hladinu, přibližně jsme na 50timetrech.“: ozve se z vysílačky.  „Vidíte…!?Na obzoru se rýsují stavební útvary!“

 

Členové ponorného plavidla jsou uchváceni překrásným starověkým městem rozsypaném na mořské dni. Je zde k obdivování zajímavé písmo vryté do kamenných sloupců i brilantní provedení staveb Atlanťanů. Otázkou však zůstává, co způsobilo zaplavení říše?  Přežil to tehdy někdo? ...opravdu tu žili bohové? Dr. Green nemá zatím odpovědi.

 

Green: Zastavte tady, uděláme si fotografie.

Jimi: Opravdu velkolepé. Škoda, že neumíme číst to prastaré písmo.

Green: Budeme muset relikvie vyzvednout a dopravit do laboratoře, ale je to opravdu úchvatné, našli jsme vzácný poklad lidstva!

Jimi: Poklad jsi říkal? Poklad má být spíše zlato, velká truhla zlata!

Green: Ty truhlo! Leží před tebou odpovědi na otázky, na které lidstvo hledá odpovědi po celé generace!Jsem si jist, že nebyly jenom tři disky, muselo jich být daleko víc. Naše historie možná sahá až do opravdu velmi, velmi vzdálené minulosti. Až vyluštíme všechny ty symboly, můžeme být  o desítky tisíců let dokonalejší lidskou rasou. Představte si třeba cestováníz galaxie do galaxie, překonání rychlosti světla.

 

kapitola II.

Odlet zpět na místo činu

 

Na kapitánova slova skutečně došlo. Po rozšifrování disků, díky objevným informacím, které obsahovaly, totiž mohla být sestrojena loď schopná cestovat  až za hranice dosud známého vesmíru. Na velkolepou podívanou se přijeli podívat obyčejní lidé i televizní štáby celého světa. Vesmírný koráb je s předstihem dokončen, všichni nadšeně jásají.

 

„Práci jsme provedli na výbornou, přesně podle plánu, byť finanční obnos nebyl malý a zaměstnal na tisíc šikovných lidí. Jedná se o zatím největší dokončený projekt začleněný do vesmírného programu NASA“

 

Let Appolo13, byl tehdejším průlomem, ale nikdo si dosud nedokázal představit novou aplikovanou technologii potvrzující teorii Alberta Einsteina.

 

Pohon vesmírného korábu zajišťuje bezprecedentní( do té doby nevídaná) Antigravitační jednotka. Další technologií je Rušič setrvačnosti (obecná vlastnost hmoty,která zajišťuje, že nehybné těleso zůstává nehybné a těleso v pohybu vněm pokračuje). Důležitý Zakřivovač, který jistým způsobem zakřivuje prostor před a za vámi, což má za následek cestování vesmírem nadsvětelnou rychlostí. Ve zpomaleném záběru koráb připomíná kulku vystřelenou z hlavně. A klíčový je Generátor červích děr, objekt umožňující schopností časoprostoru utvořit „zkratku“ přes prostor a čas,takzvaný ,,Rosenův most.“

 

„Sám z toho mám velký strach“ dodává Dr. Green a přikyvuje na velitele Maxe ke startu.

Depo-NASA: Všechny systémy spuštěny.Může začít odpočet.

Max: Rozumím DEPO, zážeh za  10...9...8..

Jimi: Nemůžu se dočkat, až okusíme průlet červí zkratkou!

Green: Pánové, nyní posuneme lidstvo o velký krok kupředu.

WuWan: Zajisté tu nejsme sami, obrovský vesmír plný galaxií skrývá mnoho neslýchaných tajemství. Viďte,Jimi?

 

Hovoří kapitán lodi April FutureXpancioneStars:

“Dle souřadnic ze zápisníku kapitána Terrkana se nacházíme na rozcestí u průlomové brány mezi prostorem a časem. Jimi, zadej symboly do kompjútru.“

„Zadávám symboly, co bude dál doktore?“

„Nyní se brána  otevře a protáhne nás svým nitrem, až ke galaxii Andromeda, tam, pánové, máme namířeno.“

 

Jimi: Báječných 5 vteřin smrti. Měl někdo otevřené oči?

WuWan: Kapitáne, přístroje hlásí kontakt neznámého objektu, letí přímo na nás.

 

Úhybný manévr se Maxovi povedl na jedničku, posádka se dívala z okna na vychrlený kus skály a všichni najednou si pomyslili, že chybělo opravdu málo, aby je rozdrtil.

„Jsou tam silné sopečné erupce!“, hlásí kapitán. „Bude lepší zůstat na oběžné dráze. Nejdřív planetu obletíme a pak vybereme místo vhodné k přistání.“

 Po další noci strávené na oběžné dráze v moduluse na nás konečně usmálo štěstí. Na písečné, z půlky sopečné,takřka mrtvé planetě, se objevila plocha o velikosti malého kontinentu, která oplývala zelení a možná životem. Místo našeho přistání!

 

V dálce vidíme obrovskou písečnou bouři, několik písečných tornád do sebe naráží a vzájemně se pohlcuje, až se přemění v jedno.

 

Max: Jsme na místě, posádko, může začít průzkum terénu.

WuWan: Dokončuji mapu okolí, ouu kompas se otáčí dokola!

Jimi: Vzrušující a nebezpečné, boží ! Synchronizuji komunikaci a raději vezmu Rippera.

Max: Zůstanu u lodi a budu vám krýt záda. Jsme ve spojení.

 

Skalnatý terén lemovaný stromy, které měří k deseti metrům v průměru a sahají až do nebes. Mezi stromy stopy po písku a prachu. Sopečná tornáda pomalu pohlcovala poslední zelený kontinent planety Terra. 

 

Green: Zanedlouho začne dvoudenní tma, navrhuji se utábořit.

WuWan: V dálce vidím skály, poslouží nám jako bezpečný úkryt.

Jimi: Existuje zde i jiná živelná pohroma, než-li písečná bouře, doktore ?

Green: To brzy poznáme, určitě jsme na to vybaveni.

 

Na skalním převisu pozorujeme úchvatný západ slunce, které ale nezapadá. Jen se opravdu rychle vzdaluje z dohledu. Záře osvětluje vše kolem, rozpoznáme barvy planet pouhým okem. Rudý písek z povrchu mizí, přichází tma, je cítit chlad. Celé dva dny v záložním tábořišti mezi úpatím skály.Blíží se temno. Strach je na místě.    

 

Green: Vydáme se na průzkum jeskyně,  připravte věci a rád bych navázal  kontakt s lodí, děkuji, Jimi.

WuWan: Udělala sem letmý průzkum a můžeme jet Ripper asi 15kmdo podzemí, pak se tunel zužuje.

Jimi: Výborně! Zatím Wu rozmísti pohybová čidla a zajisti  EG–stráž. Podle zkamenělých rampouchů usuzuji, že tudy proudily slané masy vody,Wu,kolik ukazuje  hloubkoměr?

Přes 100 metrůpod povrchem a stále klesáme, doktore.

Green: Výborně, vidíte ten rozcestník? To je důkaz o zásahu nějaké inteligentní formy života.

Jimi: Nalevo i napravo se cesty sužují do hlubin, vydáme se rovně doktore?

Gr.Green: Ano, pokračujeme.

 

Jimi:  Hlásí se Jimi  ,,Slyšíme se základno“ ?

Max: Jasně a zřetelně jednotko, už jsem se o vás začínal bát.

Mám pro vás nepříznivé zprávy , tornáda se vydala směrem k vám, pozoruji i silné zemětřesení. Asi bychom to měli pro dnešek zabalit.

Jimi: Rozumím, základno, ohlásím zprávu doktorovi a mobilizujeme se.

 

Jednotka pozorovala obrovský prostorový unikát hluboko pod skálou s nekončícími prohlubněmi , zajisté se jedná o vyprahlé mořské dno, které je osídleno obydlími ve skalnatých kapsách. „Doktore, tepelné snímače zachytily pohyb, bude lepší se vrátit. Volám stanoviště, mám zde neidentifikovatelný zdroj pochybu a stále narůstá...“

 Noční strážci vystupují na povrch ze svých propletených podzemních tunelů vždy v hojném počtu. Dravci adaptovaní na tmu a pusté sucho Terry, přežijí extrémní změny klimatu na mrtvých planetách po celá staletí.

 

Wu: Jimi,co to jeeee ?

Jimi: Doktore, budeme muset rychle zmizet. Ale venku řádí tornáda. Stroje nás ochrání a jejich tíha, musí být dostatečná.Wu napal to do nich vším co máme!!!

Wu-Wang:  Hehe-haha,  koukej jak ty příšery mizí, tornádo je stahuje po desítkách!

Green: Až na ty velký v dálce.

WuWan: Jimi, musíme něco vymyslet!

Jimi: Kontakt s hlavním stanovištěm:Zadávám nové souřadnice k transportu. Maxi, mákni, teče nám do bot !

Max: Příjem, Jimi. Letím pro vás.

 

kapitola III.

Meziplanetární stanoviště

 

Jen o fous unikly nečekanému masivnímu napadení.Víří silná písečná tornáda, země se chvěje a výprava se poprvé setkává s mimozemskou civilizací.Nepřátelskou. Zajímavě vyvinuté mutace. Stavba těla umožňující vysoký stupeň obratnosti s charakterem zabijáka.

Green: Na příští návštěvu pošleme vyzbrojenou kavalerii a dáme jim co proto. Do toho pekla už se vracet nebudeme.

Jimi: Myslel jsem, že peklo je hrozné místo, kde se hraje šwábí salát, ale tohle je mnohem horší!

Green: Jo, opravdu hrůza, ale nepůjdeme tam zpátky, pokud nebude důvod a ten prozatím není.

Jimi: Ale proč byla souřadnice zanesena v deníku doktore ??

Green: Tak tuhle odpověď nemám Jimi.

 

Green: Máme před sebou ještě jeden úkol, posádko.

Max: Doktore, jste samé překvapení!A kam máme namířeno?

Green: Deník vypovídá o nadnášející se plošině v prostoru, přehlédl jsem jisté souvislosti, které stojí za to prozkoumat, snad tam najdeme odpovědi.

Max: Rychlý průzkum,WuWan, a hurá domů!

 

Jimi: Myslím, že jsme na místě.

WaWan: Panečku, ty průlety tunelem mi převrací žaludek.

Green: Neuvěřitelné, vypadá přesně jako na obrázku a je skutečná!

Max: Už to tak vypadá ,příteli, snad nás mile přivítají.

 

Vesmírná plošina se skleníkovým ekosystémem se zdála být prázdná.

Posádka má zřejmě šťastný den, nikdo tu není. Jen překrásný výhled.

 

Green: Podívejte na obzor..  něco sem letí ?!

Jimi: Loď vypadá jako karavan na tryskách. Takový dům na kolečkách z jiné dimenze.

Switt Zdravím vás pokrevní bratři, přicházím v míru stejně jako vy!

 

Budu vám vyprávět příběh, který mi předal jako dědictví můj otec. Jmenoval se Switt. Důležitý v tom příběhu je čas.V našem vesmíru totiž plyne pomaleji. Na plošině uběhlo jen půl staletí od velkého napadení Terry, kdežto u vás, na Modré planetě, která je v obětí rotačních prvků závislých na slunci, uběhlo v přepočtu na lidské dny celá tisíciletí. Já jsem Switt junior, nositel řádu Terrkanů.

 

Můj otec se tehdy rozhodl zůstat na plošině. Jeho kapitán Terrkan rozdělil přeživší z planety Terra na dvě skupiny a odletěl k Modré planetě, zasít nové kořeny. Dále mi sdělil, že jednou prý přiletí skupina lidí, kterým mám předat staré dědictví, jeho sílu a ochranu.

 

Tři disky tedy právem vlastní Modrá planeta, jinak by jste tady a teď nestáli. Dr. Green zakašle, echm ,,Země" naší zemi se říká Země. Jasně?! Další tři disky jsou na plošině, střežím je po svém otci. Z plošiny se tenkrát zachránili všichni. Odletěli obchodní lodí na rozmanitou zelenou planetu ke galaktickým příbuzným, zatímco otec se snažil obnovit životní funkce plošiny, aby svůj slib dodržel.

 

V dovršení dospělosti jsem převzal správu disků a otec s matkou mohli konečně odletět na klidné místo do zeleného ráje. Přál jsem si každý den, aby tento den nastal.Můj osud se naplnil.

 

Životní příběh mladého Switta se zcela odlišoval od prostého života lidí na zemi, vědomosti, kterými oplýval, nám najednou vyrážel dech a motal hlavu.

Switt: Ale neodejdu hned, pomůžu vám získat zbývajících šest disků ukrytých v odlehlé části Terry nazpět.

Green: Tušil jsem, že disky nebyly kompletní!

Switt: Je jich celkem dvanáct doktore.  Letíme k vám domů, hoď tam dvojku Maxi, čas hraje proti nám!

 

Swittovo vyprávění o galaktických i poustevnických lodí nám zpříjemnilo cestu na zemi. Dr.Green najednou viděl vesmír plný života, sci-fi, fantasy i sny se staly skutečností. Planety, kde jsou o miliony let vyspělejší civilizace. Nadšeně si připravoval svoje oficiální prohlášení pro obyvatele našeho světa a přemýšlí, co nového nás doma čeká.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright  ©  2016-2019 Easyfunction.